KONST / Litografier / Litografi 14413520
nr 1441 3520
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Litografi, Signerad. Bildmått: 37x51cm, yttermått inklusive ram: 52x66cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 10 januari 2022
kl 19:10:26
450 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén